Международната общност остро осъди атаката на "Хамас" в Израел. Американският президент Джо Байдън обяви "допълнителна подкрепа" за Израел. Върховният представител на Европейския съюз по въпросите на външните работи и сигурността Жозеп Борел предупреди, че атаките на "Хамас" причиняват дълбоки страдания на израелския народ и подкопават палестинските интереси.
Съединените щати застават плътно зад Израел в конфликта. Американският президент Джо Байдън заяви: Израел има правото да отвърне на удара. Да защити държавата и гражданите си. Това трябва да спре. Светът наблюдава.
Европейският дипломат номер едно Жозеп Борел остро се обяви срещу взимането на цивилни за заложници. "Новините за цивилни, които са взети за заложници в домовете им или в Газа са ужасяващи. Това противоречи на международното право. Заложниците трябва незабавно да бъдат освободени", подчерта Жозеп Борел.
Във видеообръщение президентът на Украйна Володимир Зеленски се обяви срещу терора: Терорът отвори твърде много фронтове срещу човечеството. Войната срещу Украйна. Войната в Близкия изток. Ужасни дестабилизации в Африка. Постоянни опити за предизвикване на криза на световния пазар на храни. Да бъдеш силен при такива обстоятелства означава да се изправиш срещу терора.
Според Националния контратерористичен център на България, който заседава снощи, за страната ни няма опасност от терористична дейност. Нивото на заплаха е ниско, "трето ниво". По-сериозни мерки за сигурността се предприемат по отношение на летищата, гари, синагоги, както и спрямо туристи от Израел.
Вижте повече в репортажа.
Снимка: БГНЕС
Захарова: Милиардите на Запада можеха да превърнат Украйна в Дубай
Учени: Речта на децата може да предскаже тревожност и депресия
Ретроградният Хирон ще направи животът по-лесен за 5 зодии
Бракът се отразява доста добре на Тейлър Суифт
Лазерна литотрипсия на конкремент в уретера – подходи, показания и противопоказания
Мултивитамините може да подпомогне активността в напреднала възраст
Сухота в очите – причини и решение на проблема
ЕКИП: Българите са доплатили над 744 млн. лв. за лекарства през 2025 г.
Половината язовири в света може да спрат да функционират до 2060 г.
Виетнам представи дома на бъдещето със 100 прозореца и естествено охлаждане
SpaceX готви следващия полет на Starship за август с амбициозна цел
Швейцария тества идея от бъдещето: Железопътни релси произвеждат електричество
Убитият мъж на Младежкия хълм в Пловдив е от Кричим
Кола се преобърна по таван на тротоар
Това са последните дни, в които цените ще се изписват в лева и в евро по закон
Хванаха за ден 29 шофьори с алкохол или наркотици
Три главни дирекции поемат дейностите на Регионалните здравни инспекции
Силни отчети и ръст при Nvidia насочиха Dow Jones към нов исторически връх
Кадър на деня за 5 август
Удари ли по авторитета на европейските институции кризата с мигранти в Сеута
Иран е постигнал споразумение с Оман за корабоплаването през Ормузкия проток