Пред управляващите на дневен ред е въпросът откъде ще търсят подкрепа, след като ДПС на Доган се отказа от подкрепата за тях.
"Неведнъж сме казвали, че когато някой иска да помогне, това няма как да се забрани. Ние нямаме никаква договорка за подкрепа от формацията "ДПС-Ново начало". Това правителство, дори на малцинството, трудно може да падне, защото трябва да има 121 гласа. По мои изчисления са не повече от 70 депутати", заяви народният представител от "БСП-Обединена левица" Иван Ибришимов в "Денят ON AIR".
По думите му това, което се готви като законодателство, изцяло е в интерес на България.
"При всеки Съвет за съвместно управление е имало претенции за постове - регулатори, министерства, от най-висока до най-ниска йерархия във властта. Сагата в Сараите не трябва да е във фокуса на обществото. Това кой и защо си е дал имота на друг, са техни проблеми, несериозно е да ги коментираме", добави Ибришимов за Bulgaria ON AIR.
Той е категоричен, че мотивите за вота на недоверие са несъстоятелни.
"Много е лесно от страна на опозиционер да критикуваш, а България да се нуждае от стабилно управление и законодателство. Всички смятаме, че мястото на ПП-ДБ е в управлението. Целта на вота на недоверие е само и единствено да се бави времето и да се саботира правителството", коментира гостът.
Партията очаква подкрепа за всички разумни действия от всички разумни народни представители, изтъкна Ибришимов.
"Тепърва ще имаме група, която да коментира имунитетите. Оставки може би е трябвало да има много отдавна - това, което се случва по пътищата не е от последните 3 месеца. Министър Иванов, министър на 3 месеца, да си подаде оставката не е основателно. Имаме разбиране да вкараме 3 клинични пътеки за детски психиатрии", обясни депутатът.
Гледайте целия разговор във видеото.
Идеи за релакс за заети жени
Как храната може да подпомогне метаболизма след 40 години
Локализираха двата пожара в Хасковско
Хакан Фидан: Турция предложи мораториум върху бойните действия в Украйна (ВИДЕО)
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Пентагонът разсекрети нова порция документи за НЛО
Кинжалът на Тутанкамон е изкован от метеорит
Сондата „Луси“ на НАСА успешно тества камерите си преди срещата с троянските астероиди
Космическият влекач LINK се стабилизира и се готви за среща с телескопа Swift
Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България
Седмичен хороскоп 10 август - 16 август 2026
Полицията във Варна излезе с призив и съвети към плажуващите
Черно море представи дублиращия си отбор за есента
МВнР привика посланичката на Украйна у нас
Иран намекна за сделка за Ормуз, но само ако условията му бъдат изпълнени
Квантовата заплаха затяга примката около врата на криптовалутите
Кадър на деня за 8 август
Дронът, паднал на българска територия, най-вероятно е дрон-примамка „Майя“