Математиката в НС: Сметката при гласуването на вота на недоверие е ясна

ДПС на Доган ще го подкрепи

16.04.2025 • 15:32 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Приключиха дебатите по вота на недоверие срещу правителството на Росен Желязков. Гласуването ще бъде в четвъртък, 17 април, от 14:30 ч.

След като ДПС на Ахмед Доган снощи официално се оттегли от управляващото мнозинство, днес обяви, че ще подкрепи вота на недоверие.

Парламентарната математика

Засега "за" вота ще гласуват вносителите - "Възраждане", МЕЧ и "Величие" и ДПС - ДПС. Те имат общо - 80 гласа.

За свалянето на кабинет са нужни 121 гласа=

ПП - ДБ обявиха, че няма да участват изобщо в гласуването. Съпредседателят на ПГ на ПП-ДБ Николай Денков заяви, че групата няма да участва в утрешното гласуване на вота на недоверие, "за да подкрепим най-важния национален приоритет - влизането в Eврозоната". Според него вносителите се опитват да представят този вот на недоверие като избор между борбата с корупцията и влизането на България в Еврозоната.

Така очаквано вотът е обречен на провал още преди гласуването.


България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички