Българският шофьор Никола Цолов ще се състезава във FIA Formula 2 през следващия сезон с Campos Racing. Това обяви отборът на страницата си във Facebook.
"Ние сме изключително горди, че ще продължим да работим с Никола още една година. Той е като един от нас, тъй като направи първите си стъпки в едноместните автомобили именно с Campos Racing. В двата сезона, в които се състезава с нас, той стана шампион и вицешампион – ясни доказателства за изключителния му талант", заяви ръководителят на Campos Racing Адриан Кампос.
"Разбира се, болидът от Формула 2 е съвсем друго ниво, но въпреки младостта си той вече има богат опит в едноместните серии, показва голяма зрелост и сме уверени, че ще остави своята следа и във FIA Formula 2", допълни той.
"Щастлив съм да направя следващата стъпка в кариерата си и отново да се изкача във FIA Formula 2 с Campos Racing. Заедно работихме много упорито и постигнахме успехи както в F4 Spain, така и във FIA Formula 3, което ми дава голямо самочувствие за предстоящия сезон. Това е още една стъпка по-близо до моята мечта и ще давам всичко от себе си повече от всякога, за да постигна силни резултати", сподели Никола Цолов.
ДПС има 10 дни да напусне централата си на "Врабча 23"
Нови арести на звезди в Турция заради дрога, режисьор и музикант с белезници
Хайредин, хвърлен от влак от пиян германец, остава в медикаментозна кома
Овладяха пожара в района на бившия завод "Химик" в Асеновград
Генитален херпес - как протича инфекцията?
Как топлинният стрес може да повлияе на яйчника и качеството на яйцеклетката?
Ива Милева: Най-трудното по пътя към диагнозата е неизвестността, докато чакаш да разбереш какво ти е
На какво се дължи хъркането?
Откриха гигантски източник на въглерод: Това е най-голямото пресъхващо езеро в света
Определиха максималната продължителност на човешкия живот
Тръмп нареди разсекретяване на информация за НЛО
Мъхът може да генерира електрически вълни, подобни на мозъчните сигнали
Без вода днес във Варна и региона
Драгомир Драганов ще свири дербито на Варна
Забавление по улиците на Варна след пороя
Млад мъж скочи върху капака на патрулка и изпотроши предното ѝ стъкло във Варна
"Маркет Линкс": Доверието в кабинета "Радев" спада
UniCredit изненада с печалбата за тримесечието и повиши годишната прогноза
BNP Paribas надмина прогнозите с растеж на търговията с акции и банкирането на дребно
Печалбата на Tesla се срива на фона на растящите разходи за AI и роботи
Петролът поскъпва, след като хутите атакуваха два саудитски танкера в Червено море*