Футболни фенове протестираха пред сградата на БФС в столичния квартал "Бояна". Недоволството е провокирано от изключването на десетки клубове от Съюза. Много от тях носят плакати със зачеркната снимка на Боби Михайлов.
Инициативата е на клубовете, които са дошли в подкрепа на кандидатурата на Димитър Бербатов и се борят за промяна. Те призовават всички независимо от клубната принадлежност фенове да дойдат тук, за да ги подкрепят. Част от протестиращите хвърляха бутилки по оградата на сградата на БФС. Протестиращите също така спряха движението на Околовръстното за кратко.
Изпълнителният комитет на БФС изключи като членове на Съюза над 100 клуба. Това се случа на 18 март, след като на конгрес бе избран за президент Димитър Бербатов, който също бе на протеста.
"Призовах да се получи един мирен протест, на което държа. Това, което се случва, е неприятно и тъжно. Поради стечение на обстоятелствата сме принудени да стигаме до такива юридически схватки. Другото би било да оставим нещата, както си бяха през тези 16 години. Това по-добър вариант ли е? Бездействието вече не е изход", заяви Бербатов.
Вижте повече в репортажа на Владимира Илиева.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Инцидент в мина в Китай: Четирима загинали и 90 заседнали под земята
Кметът на Габрово: Ситуацията остава усложнена
Адвокат за прокурорския син: Не е Худини, за да изчезва ей така
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място
НАСА изпрати първия имейл от най-мощния космически процесор в историята
63-годишен мъж загина при пожар
Дъжд и гръмотевици на много места в страната днес
Потоп във Велико Търново, десетки домове са наводнени
Мачовете и спортът по ТВ днес (23 май)
Виц на деня - 23 май
Mercedes внедрява система за асистирано шофиране в някои градове в Германия
Германия увеличава своя фонд за суровини, за да ограничи зависимостта си от Китай
2026-та се превръща в най-важната година за Украйна в защитата ѝ срещу Русия
Пътят към Крим през окупираните територии е под огневия контрол на Украйна