Резил за "Барселона": "Каталунците" пропиляха аванс от 3:0

"Селта" се добра до 3:3 след храбро второ полувреме

06.11.2021 | 19:30 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" за пореден път стана за резил този сезон, след като изпусна аванс от 3:0 като гост срещу най-слабия домакин "Селта" в среща от 13-ия кръг на испанската Ла Лига.

Галисийци играха смело на своя стадион "Балаидос" след почивката и измъкнаха равенство 3:3 дълбоко в добавеното време.

Ансу Фати откри резултата рано-рано, Серхио Бускетс удвои с шут извън пеналта, а в 34-ата минута Мемфис Депай направи аванса на своите класически.

През второто полувреме "Барса" изобщо не приличаше на себе си. Яго Аспас по традиция се разписа срещу един от любимите си противници, а в 73-ата минута Нолито наказа бившия си отбор, като преди това негов гол беше отменен. В 96-ата минута Аспас вкара втория си гол днес и оформи крайното 3:3.

Така "Барселона" е девети със 17 пункта, на цели осем от лидера "Реал" (Сосиедад). "Селта" е 14-и в таблицата с 12 точки.