"Леванте" успя да открадне точка като гост на "Валенсия"

Срещата може да се счита за мини победа от страна на гостите

13.06.2020 | 15:37 Редактор: Юлия Христова

В Испания "Леванте" успя да открадне точка като гост на "Валенсия". Мачът между двата отбора завърши 1:1 след 2 късни попадения.

След 1:1 градското дерби между "Валенсия" и "Леванте" завърши без победител. Срещата обаче може да се счита за мини победа от страна на гостите, които освен, че отмъкнаха точка от "прилепите“ на "Местая“, стигнаха до нея дълбоко в  добавеното време и то след дузпа. И двете попадения паднаха през втората част, като откриващият гол беше за домакините и дойде в 89-та минута.

Хосе Гая прати остър пас по земя за Родриго Морено, който засече кълбото в мрежата за 1:0. Отговорът на "Леванте" обаче не закъсня и в 97-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Гонсало Мелеро, който не сбърка от бялата точка и така донесе равенството на своя тим.