Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху заяви, че има "много признаци", че върховният лидер на Иран не е жив, но не потвърди категорично, че е бил убит.
Противоречива информация
"Доколкото ми е известно, аятолах Али Хаменей и други високопоставени ирански представители все още са живи", заяви по-рано иранският външен министър Абас Арагчи пред NBC.
Иран не е публикувал видео на Хаменей, откакто ударите започнаха в събота сутринта.
CNN по-рано съобщи, че Хаменей е бил сред целите при първоначалната вълна от удари срещу Иран, заедно с други висши лидери, но израелски източници заявиха, че няма потвърждение той да е бил убит.
"Има много признаци, че този тиранин вече не е сред нас", подчерта Нетаняху, като добави, че Израел е унищожил неговия комплекс.
Операцията срещу Иран
Той допълни, че операцията срещу Иран изисква търпение и ще продължи "толкова, колкото е необходимо".
"Тази война ще доведе до истински мир", категоричен бе той.
САЩ не са понесли загуби по време на операцията срещу Иран, съобщи Централното командване на САЩ. Щетите по американските съоръжения са минимални и не са повлияли на операциите.
CENTCOM поясни, че военната операция, наречена "Епична ярост", е започнала в събота в 1:15 ч. сутринта по източноамериканско време, "за да бъде разградена системата за сигурност на иранския режим, като приоритет са били обекти, представляващи непосредствена заплаха".
Сред целите са били командни и контролни съоръжения на Корпуса на гвардейците на Ислямската революция, системи за противовъздушна отбрана на Иран, пускови установки за ракети и дронове, както и военни летища.
"Президентът нареди смели действия и нашите смели войници, моряци, летци, морски пехотинци, служители на космическите сили и брегова охрана изпълняват задачата", категоричен бе адмирал Брад Купър, командващ CENTCOM.
"Иран възнамерява да продължи настъпателните си действия докато агресорът бъде наказан", сподели източник, запознат с военната стратегия на страната, пред CNN.
"Не са нанесени значителни щети на ракетните и отбранителните способности на Иран и страната се е подготвила за продължителна война", добави източникът.
Забранява се косенето през най-горещите часове на деня до 1 септември
Ива Петрова: След одитите в дружества от енергетиката ще има последващи проверки
Платформа събира плажове, помага на туристите да направят избор
Стартира спешна дарителска кампания за новородените в болница „Шейново“
Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
ВМА въведе AI навигация в урологията
Йога за начинаещи в София: какво да очаквате от първия урок
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе
В Австралия откриха най-бързия паяк в света, който може да настигне бягащ човек
„Извънземно оръжие“? Странен обект на снимка от Марс разпали дебати
Екзопланета с размерите на Нептун може да е оставила магнитен отпечатък върху своята звезда
Утре ограничават за 1 час движението по едното платно на Аспарухов мост
Черно море Тича стартира с гостуване на Левски в новия сезон на НБЛ
Двама младши съдии встъпиха в длъжност в Окръжен съд-Варна
Условна присъда за строителен работник, причинил телесна повреда на свой колега
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
АЦБ: AI агентите биха могли да засилят волатилността в стресови ситуации
Оборотът на БФБ за полугодието почти се удвои на годишна база
Правителството одобри проекта за бюджет на НЗОК за 2026 г.
Има ли яснота как ще се управлява Ормузкият проток занапред? - Част 2