Израел обяви, че ще държи Ивицата Газа в пълна блокада, докато не бъдат освободени всички заложници, взети в плен след нападението в събота. От своя страна, радикалната групировка "Хамас" съобщи, че е изстреляла ракети към Тел Авив.
Въоръженото крило на "Хамас" обяви, че това е отговор на израелските въздушни удари, които са взели под прицел цивилни в палестински лагери.
Израелските военни продължават подготовката за евентуална сухопътна операция, но политическото ръководство няма все още решение за прилагането и на такава наказателна мярка. След сформирането на извънредно правителство, премиерът Бенямин Нетаняху, подкрепен от опозицията, се зарече "Хамас" да бъде заличен от лицето на земята. Нетаняху се обърна към нацията заедно с лидера на опозицията Бени Ганц.
Кризисното правителство беше съставено, след като "Хамас" изби стотици цивилни, включително деца, и отвлече 150 души, които държи като заложници. Броят на загиналите при нападението на групировката нарасна до над 1300 души.
Хиляди са убитите и ранените и в Ивицата Газа, където около 2 млн. палестинци са без вода, ток и хранителни доставки. От Червения кръст предупредиха, че хуманитарната обстановка там значително ще се влоши.
За срещи в региона пристигна американският държавен секретар Антъни Блинкен. Целта на посещението е да предотврати разпространение на конфликта в Близкия изток. Блинкен увери Нетаняху в подкрепата на Вашингтон.
САЩ ще се опитат да съдействат за освобождаването на заложниците, някои от които се смята, че са американци. Друга цел е да се договори маршрут, по който жителите на Газа да могат да напуснат анклава преди евентуално навлизане на израелските сухопътни сили.
Израел воюва и на друг фронт в отговор на обстрела от проирански групировки от Ливан и Сирия. След въздушни удари са извадени от строя главните летища на сирийските градове Дамаск и Алепо.
Вижте повече в репортажа.
Снимка: БГНЕС
Фъншуй правила за привличане на пари
Дрогиран и без книжка превозва нелегални мигранти
69-годишен шофьор блъсна трима работници на АПИ, единият е в тежко състояние
Италианка загина при пожар в луксозен хотел в Доминиканската република СНИМКИ
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Кола блъсна трима работнии на АПИ, единия е в тежко състояние
Арестуваха дрогиран шофьор без книжка, превозващ 27 мигранти
Признание след 32 години: Имаше бой в съблекалнята след Франция - България на "Парк де Пренс"
Имате още няколко дни за безплатна обмяна на левове в търговските банки
Цените на горивата в България вървят надолу
Петродоларите никъде няма да ходят
Разривът между Мелони и Тръмп навлиза в нова фаза
Кевин Уорш не може да успее без помощ от Белия дом
преди 2 години