България сутрин в събота и неделя

Начален часВсеки уикенд от 09:30 до 10:30 часа
още

Ирен Савова: Адвокатите водим неравна битка с мощната прокуратура

Моралът и отговорността стоят преди всичко, посочи известният юрист

22.11.2025 • 10:01 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Двадесет и втори ноември е професионален празник на адвокатите в България.

Ирен Савова е сред знаковите адвокати у нас. Тя обича професията си, въпреки трудностите и личните компромиси, които трябва да се правят.

В съботното издание на "България сутрин" тя поздрави колегите си адвокати, които са всеотдайни и обичат да помагат на хората.

"Да продължават все така, за да издигаме престижа на тази прекрасна професия. В ядрото стоят много неща. Отговорността е преди всичко. Без знания не може. Без морал е немислимо да се упражнява тази професия", подчерта адв. Савова за Bulgaria ON AIR.

Тя сподели надеждите си, че с техния труд дават надежда в битката за справедливост и постигат добри резултати.

"На нас ни се иска правдата да е навсякъде, всички хора, които имат нужда от правна помощ, да са намерили пристана на доброто и справедливостта. Невинаги успяваме, не всичко зависи от нас, влияят много фактори", каза още адв. Савова.

По думите ѝ много от колегите ѝ в София и страната са отговорни и си вършат великолепно работата.

И в нашата професия имаме колеги, от които буквално се срамуваме. Имаме инстанции, които се произнасят, в адвокатурата има някаква стегнатост и добра организация, отбеляза известният юрист.

"Трябва да бъдеш много честен със себе си и с хората, до които заставаш да защитаваш. Дела съм отказвала много - по най-различни причини. Капацитетът не ми стига. Адвокатът трябва да знае лимита на това, което може да поема като дела. Професията е изложена на рискове - по наказателните дела влизаш в сериозен сблъсък с прокуратурата и органите на досъдебното производство. Невинаги битката е равна. Прокуратурата обича да показва нейната мощ и дава знак, че може да се случат по-различни неща", заяви адв. Савова.

Тя съобщи, че много от колегите ѝ имат заведени дела и работят под натиск.

Гледайте целия разговор във видеото. 


  • Последни
  • Четени
България сутрин в събота и неделя виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички