Жълт код за силен вятър е обявен за районите Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново и Русе. Ще духа силен северозападен вятър и на места поривите му ще бъдат между 20- 24 метра в секунда. В градовете Пловдив и Пазарджик също остава висок рискът от опасен вятър.
Денят стартира с минимални температури в страната от минус 3 до 8 градуса - в северозападните райони и в Добруджа до минус 4 градуса. Сутринта ще бъде студено. През деня ще бъде хладно с разкъсана облачност над източните райони, докато на запад ще има повече слънце. По високите западни полета има условия за слани. Това прогнозира синоптикът на Bulgaria ON AIR Александрина Янкова.
Следобед от запад ще се заоблачи. Вятърът ще бъде умерен от северозапад, но по-късно ще отслабне до 32 километра в час. Максималните температури ще са от 5 до 13 градуса, а по Черноморското крайбрежие - до 10.
Разкъсана ще бъде облачността над планините. Вятърът по високите части - над 2200 метра, ще бъде силен от северозапад със скорост до 70 километра в час. Максимални температури на над 2500 метра височина ще са около минус 15 градуса, а на 1500 метра - до минус 7.
От петък чувствително ще се повишат температурите. Следобед за кратко ще превали. В събота се очаква да премине хладна вълна от запад с валежи и слаби гръмотевични бури. В сряда над страната ще продължава да бъде все така ветровито предимно в Северна България.
Гледайте цялата прогноза във видеото.
Икономист предупреди: Трупането на дефицит е опасно
7 топ цвята за маникюр за месец май
Локо София открадна точка срещу Ботев Враца
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Бюджетът и съдебната реформа основни теми на консултациите при Йотова
Няма достатъчно военни лекари за мисии зад граница
Александър Бубиа: Ударът върху хората с цените е огромен
Проф. Михаил Константинов: Учуди ме отсъствието на лидера на ПБ на консултациите при президента
България привлича чужденци със сигурност и качество на живот
ЕС разширява достъпа до данни за ДДС, за да засили борбата с трансграничните измами
Макрон номинира Еманюел Мулен за ръководител на Френската централна банка
Belayer: Към момента има 2 дадени лиценза и около 20 отказа по MiCA
Кадър на деня за 5 май