Строителството на метрото в участъка от станция "Хаджи Димитър" до кв. "Левски" върви по график. Това заяви столичният кмет Йорданка Фандъкова, която инспектира обекта.
Строителството на третата линия на метрото започна през март. Участъкът е с дължина 3 км и има 3 метростанции. Вече над 80% от инженерните мрежи са преместени и в последните месеци започна изграждането на стените на станциите.
Още по темата
"Това е най-важният проект за града, важно е за мен да имаме гарантирано продължение. След 3 г. трябва да бъде завършен и да започва да превозва нови около 40 хил. души дневно", заяви Фандъкова.
Тагове:
В парламента темата е охраната на властта
Какви са възможните терапии при витилиго?
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Летен хороскоп: Три зодии, които ще получат нови възможности това лято
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 25 юни
Времето днес: Слънчево, но идват и гръмотевични бури
Григор Димитров е на 1/4-финал в Майорка
Цената на петрола се върна до нивата отпреди войната на САЩ с Иран*
Как държавните служители ще плащат осигуровките си според проектобюджета за 2026 г.
Кои са най-големите рискове пред сегашните бързоразвиващи се пазари
Американските акции се понижиха за трети пореден ден