До месеци започва строежът на нов лъч на метрото в София

Провеждат се процедури за избор на изпълнител

04.11.2022 • 16:23 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
До месеци започва строежът на нов лъч на метрото в София
До месеци започва строежът на нов лъч на метрото в София

"В София изграждането на новото трасе на метрото се очаква да започне в началото на следващата година. То ще стига до квартал "Младост", като ще минава през район "Слатина", каза столичният кмет Йорданка Фандъкова.

"За да продължи строителството на метрото през "Слатина", беше необходимо да се промени Общият устройствен план от МС. Изтекъл е срокът на обжалване на решението на МС, така че имаме влязъл в сила план за строителството на метро участъка през "Слатина" до "Младост"", посочи Фандъкова, цитирана от БНР.

Тя обобщи, че се провеждат и процедури за избор на изпълнител.

"Осигурили сме и финансиране, така че живот и здраве в първата половина на следващата година, ако се сключат и договорите с изпълнителите, може да започне и строителството на този важен участък от метрото".

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички