Към активност на втория тур на президентските избори призоваха родните политически лидери. По-голямата част от тях упражниха конституционното си право още преди обед. За какво гласуваха?
С много очаквания към следващия държавен глава на страната ни, политиците дадоха своя вот. Служебният премиер Стефан Янев гласува за президентската двойка, която ще представи най-добре България пред света.
"Всичко, което мислим, което чувстваме, нашите чувства, нашите емоции, трябва да бъдат съсредоточени в това по какъв начин президентската двойка ще изпълни заложеното в Конституцията задължение да олицетворяват единството на нацията", заяви той.
Избраният за държавен глава трябва да бъде доказан ръководител, смята министърът на вътрешните работи Бойко Рашков.
"Ние трябва да вземем мерки за ускорено развитие. За целта ни трябва доказан ръководител с опит. Нямаме време за експерименти. Като министър на вътрешните работи гласувах и искам да победи онзи, кандидат в надпреварата за президентския пост, в който няма абсолютно никакво съмнение за връзка със структури", категоричен бе Рашков.
Трябва и да поставя България над всичко, смята съпредседателят на "Продължаваме промяната".
"Президентът, който ще изберем тази вечер, ще повлияе на цяла България. За самите преговори не, но за пътя на България и какво ще очакваме следващите години със сигурност", коментира Петков.
А лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заговори не за кого, а срещу кого е гласувал.
"Гласувах срещу това полицейско насилие, тая полицейщина, ден преди изборите, дебата, да влязат в Софийския университет срещу политическия си опонент - това е резил. Още по-голям резил е Радев да остане президент", отсече Борисов.
Вижте повече в репортажа на Камелия Стоянова.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Грузия продава на търг винена колекция от 40 000 бутилки на Сталин
Меган Маркъл се отегчи от кралските драми, дистанцира се от принц Хари
ЕК ще отблокира 16,4 млрд. евро от евробюджета за Унгария
5 лесни и вкусни италиански рецепти на Стенли Тучи от "Дяволът носи Прада"
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Поколението Z и AI: Кои професии са защитени от изчезване
Каква ще бъде слънчевата активност през уикенда (30-31 май)
НАСА стартира нов проект за отглеждане на стволови клетки на борда на МКС
Има ли извънземни на екзопланетата K2-18b? Учени я сканираха за сигнали
В ресторантите в Гърция стана скъпо - туристи избират уличната храна и супермаркетите
Руският химн отново прозвуча на европейски шампионат във Варна, украинка си запуши ушите
Путин превърна борбата със стареенето в държавен проект за 26 милиарда долара
Какво ще е времето през уикенда?
Стилияна Николова и Ева Брезалиева продължават отличното си представяне на Европейското във Варна
Експерт: Ебола върлува в Африка след спирането на програмата USAID
Тръмп очерта условия за решаването на кризата в Близкия изток и се готви за решение
Димитър Радев: Закъснели действия на ЕЦБ могат да струват по-скъпо от ранните
Всички индекси на БФБ записаха ръстове при слаб оборот