Автоинструктори излязоха на протест във Варна в Деня на труда. Курсовете за шофьори са забранени от началото на извънредното положение и се очаква да се възобновят на 18 май.
Инструкторите са без доходи вече 2 месеца и се очаква заради мерките, които ще бъдат спазвани, да имат много по-малко курсисти и следователно приходи.
Втори месец без нито лев приходи. Така са принудени да живеят напоследък автоинструкторите във Варна. Голямата част от тях са самоосигуряващи се лица и нямат право на борса и обезщетения. А в бранша има заети и цели семейства.
"Ние сме забравени просто. Все едно ни няма. Аз имам 1 500 лв. разходи, а пък нямам никакви приходи. И никой не ме пита. Банката не ми отлага. Наемът също не ми се отлага. Какво да направя? Те ми извиват ръцете", каза автоинструкторът Йорданка Василева.
Предложили на институциите пакет мерки за излизане на бранша от кризата, но без резултат.
"Всички училища завършват учебната година дистанционно, а на нас да не ни бъде разрешено, не виждаме смисъл и логика в това. За практическото обучение предлагаме в автомобила да има само един курсист, спазвайки противоепидемичните мерки, като след всеки курсист се дезинфекцира автомобила, оставя се известно време да се проветрява. По този начин ще намалим риска до минимум", допълни председателят на Съюза на автоинструкторите - Варна Атанас Балабанов.
Подкрепа за исканията на протестиращите във Варна заявиха автоинструктори от София, Стара Загора, Плевен, Русе, Бургас.
Вижте повече в репортажа на кореспондента ни.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Реформата на здравеопазването е премахване монопола на НЗОК
Кои звезди бяха изрязани от "Дяволът носи Прада 2"?
Postbank разширява инвестицията си в образованието с нов етап на програмата „Финансова грамотност“
Цитомегаловирус и бременност - за какво да се внимава?
Храненето като част от контрола на псориазиса
Кои са любимите звуци на бебетата и защо?
Разрушители на усмивката: Отлагането на профилактичните прегледи като скрит риск за оралното здраве
Какво ще стане, ако Слънцето изчезне за 1 секунда?
Коя е най-горещата точка на Земята: Държавата с най-много вулкани в света
Най-големият кратер на Луната може да крие тайни
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Какво ще бъде времето във вторник?
30 варненски училища участват в „Панорама на средното образование“
Мотоклубовете излизат на протест срещу скока в цените на „Гражданска отговорност“
Варненец не успя да счупи рекорда на Гинес за коремни преси заради контузия
Строителният бранш във Варна настоява за отмяна на новите правила за съгласуване
Южна Корея обмисля внедряване на роботи на Hyundai в армията
Държавата отново предлага на аукцион десетгодишни облигации за 210 млн. евро
Автомобилната индустрия в САЩ гледа с тревога към срещата на Тръмп със Си Дзинпин
Трайчо Трайков: ПАВЕЦ "Чаира" може да заработи в пълен обем, въпросът е в парите