"Тотнъм" тресна рутинно "Брайтън" и остана в битката за топ 4

Хари Кейн продължава да пише история с "шпорите"

17.03.2022 | 07:57 Редактор: Тодор Петров

"Тотнъм" победи с 2:0 "Брайтън" в отложен мач и остана в битката за топ 4 във Висшата лига. "Шпорите" заслужено спечелиха, въпреки че Кейн пропусна в началото, когато от малък ъгъл стреля неточно и не успя да накаже грешка на вратаря Роберт Санчес.

В 37-ата минута след удар на Деян Кулушевски топката се отклони в съотборника му Кристиан Ромеро и влезе във вратата, а за голмайстор бе записан защитникът.

В 57-ата минута при отлична контраатака Кейн направи 2:0 с удар в близкия ъгъл. ВАР преразгледа положението и потвърди гола, след като ситуацията бе доста тънка на пръв поглед.

Това бе неговият 95-и гол при гостувания във Висшата лига и така стана играчът с най-много попадения при визити, изпреварвайки Уейн Рууни. A "Тотнъм" вече е само на 3 точки от четвъртата позиция, даващо право на участие в Шампионската лига.