"Ливърпул" подчини "Арсенал" в дербито и вече е само на точка от "Сити"

Битката за титлата между "червените" и "гражданите" до края ще бъде ожесточена

17.03.2022 | 07:37 Редактор: Искра Ангелова

"Ливърпул" тресна с 2:0 "Арсенал" в Лондон в отложен мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Така "мърсисайдци" записаха деветата си поредна шампионатна победа и се доближиха на точка от "Манчестър Сити" и първото място.

Битката за титлата между "червените" и "гражданите" се очаква да бъде ожесточена, като предстои и директен сблъсък.

Ситуацията много наподобява на сезон 2018/19, когато двата отбора цяла пролет вървяха на една точка разлика, но в крайна сметка "Сити" триумфира с титлата, а "Ливърпул" спечели Шампионската лига.

Сега момчетата на Юрген Клоп са близо до чудото, тъй като само преди два месеца изоставаха на повече от 10 точки. Головете срещу "Арсенал" набутаха Диого Жота (54) и резервата Роберто Фирмино (62).

Головите ситуации бяха рядкост, а за цяло полувреме имаше само един точен удар по посока на една от двете врати, дело на Ван Дайк още в началото.

След почивката "Ливърпул" вдигна оборотите, натисна здраво "артилеристите", вкара бързи два гола и си реши срещата. "Мърсисайдци" намалиха темпото след попадението на Фирмино и залагаха основно на многоходови разигравания.

В крайна сметка "Ливърпул" заслужено си взе победата и се доближи само на точка от "Ман Сити".