Володимир Зеленски: Русия изпрати 11 000 севернокорейски войници в Курска област

Броят им се увеличава

04.11.2024 • 22:23 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
По думите му реакциите на западни партньори на Украйна не се увеличават.
По думите му реакциите на западни партньори на Украйна не се увеличават.

Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че 11 000 севернокорейски войници са били разположени в руската област Курск, за да подкрепят армията на Кремъл. Русия се опитва да изгони украинските сили от тази граничеща с Украйна територия, пише АФП.

"В Курска област вече има 11 000 от тях. Наблюдаваме увеличаване на броя на севернокорейците", заяви Зеленски в ежедневното си обръщение, цитиран от БГНЕС

По думите му реакциите на западни партньори на Украйна не се увеличават.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
2
1 rate up comment rate down comment 0
Прави, прави
преди 1 година
Най- лоялният съюзник на Украйна прави нужното по въпроса. Въртят се реклами на Българската армия за набиране на доброволци в нея. 20 години след присъединяването ни към НАТО, когато Украйна е пред капитулация, изведнъж някой се сети, че имало недостиг на военнослужещи в армията и че сме нямали армия. Небето ни се пази от Турция, а на наша територия има повече чужди войски отколкото собствени. Протекторатът ще трябва отново да изпълни евроатлантическия си дълг и да подготви българи на заколение. Сигнализирай за неуместен коментар
1
0 rate up comment rate down comment 0
К.Николов
преди 1 година
"Русия се опитва да изгони украинските сили от тази граничеща с Украйна територия" .... което си е нейно изконно право ... а мрънкащото чу..чело - време му е. Сигнализирай за неуместен коментар
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички