На 50 км от границата между Русия и Украйна са разположени около 3000 войници на Северна Корея, пристигнали в Курска област, съобщи Financial Times. Изданието се позова на неназовани източници от украинското разузнаване.
Северна Корея е изпратила войски в Русия, за да участват във войната ѝ срещу Украйна, потвърди генералният секретар на НАТО Марк Рюте на 28 октомври. Последните доклади сочат, че малък брой от тях може би вече се намират в Украйна.
Американското разузнаване оценява броя на войниците на около 10 000, докато Украйна определя общия им брой на 12 000.
Според Financial Time, служители на украинското разузнаване са скептични по отношение на бойната ефективност на войските. Киев посочва проблемите в комуникацията с руските им колеги като основна пречка, която Москва и Пхенян ще трябва да преодолеят, предаде БГНЕС.
През втората половина на седмицата южнокорейска делегация ще посети Украйна, за да сподели информация за севернокорейските войски в Русия и да обсъди сътрудничеството.
Съветникът по националната сигурност на САЩ Джейк Съливан също настоява Китай да използва отношенията си с Пхенян и да окаже натиск върху Северна Корея да изтегли войските си от фронтовата линия в Украйна.
Снимка: БГНЕС
Жена е обвинена, че е убила баща си и е извадила сърцето му
Гръцкият остров Сирос търси гледачи на котки: Работният ден е 5 часа, настаняването - безплатно
Млякото променя хранителния си състав според сезона
Невроимунна сигнализация е в основата на бързия антидепресивен отговор на кетамин и психеделици
Консумацията на по-малко протеин може да забави стареенето при някои
Хемодинамични промени при високи температури
За първи път учени ще изследват ледниците на библейската планина Арарат
Слънчевите бури крият неочаквана опасност за изследователите на Марс
Пробив в науката: Отровни растения може да помогнат в лечението на рак и малария
Създадоха палеонтологична машина на времето: Връща ни с 200 млн. години назад
Спартак стартира с победа при Ясен Петров
28 закона и 89 решения е приело 52-рото НС през първата си сесия
Тръмп призова иранците да сключат споразумение или да се предадат
Зеленски уволни посланичката на Украйна в САЩ
Огромно куче нападна и нахапа жестоко 6-годишно дете
Силният оптимизъм около преговорите с Иран окрили щатските индекси
Кадър на деня за 3 август
Експерт: Децата трябва да мислят и използват технологиите за разширяване на кръгозора
Зеленски продължава да прави рокади във военното ръководство