Доналд Тръмп е изправен пред Темида. Делото е за даден от него подкуп на порно звезда. Така той става първият бивш американски президент, който се изправя пред съда по наказателно дело.
Тръмп е обвинен, че е фалшифицирал документи, за да прикрие плащане на пари за мълчанието на бившата порно актриса Сторми Даниълс. Твърди се, че това е станало малко преди изборите през 2016 г.
Историческият съдебен процес срещу Тръмп ще се проведе на фона на президентската му кампания. На митинг в Пенсилвания той нападна прокуратурата и съда.
"Те искат да отнемат конституционното ми право да говоря. Това е най-измамното правосъдие. Знаете, че никога преди това не се е случва подобно нещо", заяви Тръмп.
77-годишният Тръмп е заплашен от максимум четири години затвор, ако бъде признат за виновен, но може да избегне затвора и вместо това да бъде глобен. Бившият президент на САЩ твърди, че е невинен.
Вижте повече в репортажа.
Снимка: БГНЕС
БГ пилот с опит за “Гинес”: 1021 излитания и кацания за 14 часа
Зеленски: Украинските ракети "Фламинго“ успешно са поразили руски военен завод ВИДЕО
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Британка: Шокирана съм от цените по вашето море
Владислав Панев: Правителството избира рейтинга пред държавата
Фермерското изложение „Нашето родно“ гостува във Варна на 16 и 17 юли
Донев със защита: Бюджет 2026 е бюджет на реалността
Над 100 млади каратеки излизат на татамито за шестото издание на „Черноморска купа“ във Варна
Кризата в германската автомобилна индустрия се задълбочава
Изкуственият интелект, войните и климатът тласкат света отново към ядрената енергия
Кризата с горивата тласка Русия към Казахстан
Финландия предупреждава Европа: Изгубихме Nokia, не трябва да губим и битката за AI