Кой не би искал да се събуди и да открие, че по сметката му има милиони. Е, мечтата се е сбъднала за потребителка на една от водещите малайзийски банки, но изглежда преживяването не е било такова, каквото си го представяме. Клиентката на най-голямата малайзийска банка Maybank изненадващо открила, че балансът по сметката ѝ мистериозно се е увеличил със сумата от над 86 млн. долара.
Когато Хафиджа Абдула проверява баланса си в края на миналия месец, цифрите показват, че тя притежава над 404 млн. рингита (86,3 млн. долара). Това би било страхотна новина в страна, където средностатистическото домакинство на година изкарва около 22 хил. долара, но има уловка: тя няма достъп до парите, съобщава Bloomberg.
Хафиджа Абдула е директор и съосновател на фирма за човешки ресурси, обърнала се към социалната мрежа LinkedIn, за да изрази смесицата си от изненада и раздразнение от грешката.
"Уважаеми Maybank", пише тя на 29 ноември, "оценявам, че правите банковото ми преживяване паметно".
В публикацията си Абдула обяснява още, че банковите грешки стават все по-често явление за нея – "комедия от грешки, която никой не намира за смешна", и изискват или посещение в клон, или дълго чакане на телефона.
"Казват, че парите не могат да купят щастие, но Maybank определено знае как да ви "купи" напрежение", посочва още тя.
Четете повече в investor.bg.
Снимка: Pexels
Спират камионите през „Капитан Петко войвода–Орменио“
Защо туристи посещават места на зверства?
Община Царево задейства системата BG Alert
Идеи за коледни подаръци под 50 лева
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Почистването на орбитални отломки може да се превърне в печеливш бизнес
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Спипаха двама гастрольори, тарашили жилища и автомобили във Варна
Трима мъже от Попово са загиналите при зверската катастрофа край Търговище
Няма опасност за околната среда заради авариралият танкер край Ахтопол
Никола Цолов спечели първия си подиум във Формула 2
Меси донесе победата на Локо (Сф) над Ботев (Пд) в драматичен мач с пет гола
Илон Мъск подготвя Starlink Mobile – новият мобилен оператор от космоса
Waymo планира софтуерна сервизна реакция заради инциденти с училищни автобуси
Volkswagen планира инвестиции за 160 млрд. евро до 2030 г.
Scope Ratings потвърди кредитния рейтинг на България А- със стабилна перспектива