Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви в Кнесета (израелският парламент - бел.ред.), че израелската нация е единна в целта си за победа, като същевременно призна, че ще се проведе разследване на пропуските в разузнаването и сигурността, които са позволили на "Хамас" да извърши толкова опустошителна атака на 7 октомври. Той призова света да се обедини и да се бори с терористичната групировка.
При изненадващата атака бяха убити над 1300 израелци, а "Хамас" отведе обратно в Газа най-малко 199 заложници, които все още държи, предаде БГНЕС.
"Има много въпросителни около катастрофата, която ни сполетя преди 10 дни. Ние ще разследваме внимателно всеки аспект. Нацията е обединена в името на една цел - победата. Ще триумфираме, защото става въпрос за самото ни съществуване в този регион, който е изпълнен с тъмни сили. "Хамас" е част от оста на злото, в която влизат Иран и "Хизбула". Те имат за цел да потопят Близкия изток в бездната на хаоса", допълни Нетаняху.
"Сега много хора по света разбират срещу кого е изправен Израел. Те разбират, че "Хамас" представлява нова версия на нацизма. Точно както светът се обедини, за да победи нацистите и ИДИЛ, така трябва да се обедини, за да победи "Хамас". Ние сме ангажирани с всички семейства. Няма да отстъпим в усилията си да върнем нашите братя и сестри", заяви министър-председателят.
Ливанската терористична организация "Хизбула" заяви, че в понеделник, че е атакувала пет израелски позиции в Северен Израел, съобщи "Гардиън".
По-рано Израелските сили за отбрана заявиха, че са отвърнали на огъня над синята линия, която очертава границата между Израел и Ливан от 2000 г. насам.
Снимка: БГНЕС
Рецептата Dnes: Сръбска разядка
В Истанбул превръщат автомобилите си в спални, за да избегнат задръстванията
Земетресение от 4,2 в район в Гърция, където почиват много българи
Масирани проверки за цените по Черноморието –по плажовете, ресторантите и хотелите
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Продължава да има недостиг на спасители по плажовете ни
Илин Димитров: Летният туристически сезон се забави
Очакват се температурни рекорди в цяла Европа
Два инцидента с туристи са станали в Банско
Подготвят служителите в УМБАЛ "Св. Марина" във Варна за кризисни ситуации
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи
Дефлацията на рисковата премия при петрола определя търговията на световните стокови борси
Сливането на SpaceX и Tesla ще направи Илон Мъск император
Израел и "Хизбула" са се съгласили с поредно споразумение за прекратяване на огъня