"КНДР трябва да е готова както за диалог, така и за конфронтация със Съединените щати", каза Ким Чен-Ун пред конреса на Трудовата партия на КНДР.
Севернокорейският лидер заяви пред делегатите на конгреса в Пхенян, че правителството на страната трябва да бъде напълно подготвено за конфронтация с администрацията на американския президент Джо Байдън.
"В същото време Северна Корея трябва да е готова и за диалог”, добави той.
Готовността за конфронтация с Вашингтон е необходима на Пхенян, за да "защити достойнството на държавата и нейните интереси, състоящо се в независимо развитие и наличие на гаранции за мир и сигурност“, заяви севернокорейският лидер, цитиран от държавната информационна агенция.
Речта на Ким Чен-Ун дойде малко, след като САЩ и няколко други държави призоваха Пхенян да замрази ядрената си програма и да се върне на масата за преговори, предаде БГНЕС.
През 2018-2019 г. севернокорейският лидер проведе поредица от срещи с предшественика на Байдън Доналд Тръмп, по време на които беше обсъдено бъдещето на ядрения арсенал на КНДР. Тези преговори обаче се оказаха в задънена улица, след като Ким Чен-Ун поиска отмяна на санкциите срещу страната си в отговор на частичното прекратяване на ядрената програма на Пхенян.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Славия спъна Лудогорец в зрелищен мач
Съпругата на руски активист в изгнание го обвини в шпионаж
Променен бюджет, протести и контрапротести: Докъде ще отведе политическото напрежение
Маникюр за зимата – 7 дизайна тип пуловер, които да опитате
Холтерите като устройства за дистанционен мониторинг
Хранителен режим при атеросклероза
Как влияе на психиката работата от вкъщи?
Инсулинова резистентност и метаболитен синдром – как са свързани?
Метеорният поток Геминиди ще достигне своя връх в нощта на 14 декември
Единствена по рода си: В Индонезия се роди бебе от вида гигантска панда
Учените са изумени: Кометата 3I/ATLAS носи ключова за живота молекула
Компактна и ярка: Hubble снима блестяща синя галактика
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
Награждават участвалите в евакуацията на танкера "Кайрос"
Какво ще бъде времето във вторник?
Нужен е още 1 млн. лева за допълнителни ремонти в СК "Локомотив" във Варна
Европейски лидери подкрепиха Зеленски и Украйна
Ще гарантира ли бюджетът фискалната устойчивост на държавата
Надеждите за понижаване на лихвите не успяха да задържат оптимизма на борсите в Европа
Какво се промени в Сирия след падането на режима на Асад?
Rheinmetall прогнозира силно търсене в следващите 10-15 г. - Част 2
преди 4 години