Десните лидери на Унгария, Италия и Полша се договориха да работят в бъдеще по-тясно в Европа, но в крайна сметка не са обявили създаването на обща политическа група в Европейския парламент, съобщава Euronews.
Унгарският премиер Виктор Орбан, полският премиер Матеуш Моравецки и Матео Салвини, председател на италианската партия "Лега Норд", обясниха, че преговорите с други десни партии в Европа ще продължат.
Лидерите ще продължат да говорят и отвориха вратите за присъединяване към други европейски партии. Анализаторът на "Votewatch Europe" Дору Франтеску смята, че ще бъде трудно да се убеди "Лега Норд" на Матео Салвини да се присъедини към този нов блок в Европейския парламент.
"По-лесно бихме могли да видим как партията на Орбан обединява усилията си с партията на Моравецки, тъй като те се съгласуват по много въпроси, с изключение, може би, отношенията с Русия. "Лега Норд" обаче е малко по-трудна за приспособяване, както поради някои различия по отношение на икономика, но и защото е много по-голяма и те ще трябва да споделят много власт с нея ", казва анализаторът Дору Франтеску, цитиран от БГНЕС.Тези преговори идват малко след като управляващата партия в Унгария, Фидес, напусна Европейската народна партия.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Русия удари по инфраструктура в три украински региона, поне 5 загинали
Изнасилвач, шаман, Епстийн: Скандалите в норвежкото кралско семейство
Руска рулетка: Военните квоти изтласкват руските студенти от местата в университетите
Керамични чинийки ренде: С тях готвенето е по-забавно
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Децата на „Моряците“ и приятели събира над 150 деца на сцена във Варна
Исторически успех за българската медицинска генетика: Асистент от МУ–Варна с престижна награда
Анализатор: SpaceX остава инвестиция за по-рискови инвеститори
SOFIX отбеляза седмичен ръст от 0,89%
Европейските борси записаха понижения след отлагането на преговорите между САЩ и Иран
Румен Радев: България няма да подкрепи санкции срещу Вагит Алекперов