Шефът на звеното "Антикорупция" е редно да бъде избиран чрез утвърдена процедура в парламента. Същото нещо лежи в законопроекта, внесен от Министерския съвет. Това заяви в "Денят ON AIR" депутатът от Обединените патриоти Искрен Веселинов.
Пред Bulgaria ON AIR той поясни, че основната ценност на внесеното предложение е възможността за парламентарен контрол върху работата на комисията в мегазвеното.
"Едноличните решения са неконтролируеми. А президентската институция е такава. При парламентарната процедура има номинации, обществото се изказва, осветлява се всяка една от фигурите, както и се дава възможност за дебат", посочи Веселинов доводите законопроектът, внесен от управляващата коалиция, да тежи повече от този на опозицията.
По думите му коалиционното мнозинство предвижда максимална деполитизация в своето предложение.
Народният представител коментира и действията на вицепремиера Валери Симеонов, свързани с акция "Тишина", които политикът предприе по морските курорти в летния сезон. Искрен Веселинов твърдо застана зад акцията и отсече:
"Тя е емблема на нещо, което ние от ВМРО сме изповядвали винаги, независимо дали става въпрос за ромското гето или за тузарския бар. Законът трябва да се спазва по един и същи начин от всички!"
Веселинов смята, че всеки "трезвомислещ" гражданин също би подкрепил мнението му и заключи, че една от функциите на властта е да дава пример, което управляващите, явно са направили с действията си по Черноморието.
Как да се предпазите от кърлежи това лято?
Ямал: Мечтал съм да бъда на Световното, последният турнир гледах от класната стая
Германия започва масова депортация на афганистанци
30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността