Конфликтите на интереси трябва да бъдат ликвидирани за хората във властта. КПК е институционално овладяна. Тя запази някои от методите, които не са от най-демократичните. Това заяви д-р Александър Симидчиев от ПП-ДБ пред "Денят ON AIR".
"Винаги сме били за устойчиво, институционално и справедливо решение. Дела могат да останат на трупчета за дълго време. Прокуратурата в България става все по голяма като брой хора със значително голямо заплащане, а делата стават все по-малко", каза д-р Симидчиев пред Bulgaria ON AIR.
По думите му функциите за установяване и регулиране на интереси, както и за имуществения регистър, трябва да съществуват и да има пречки пред корупционните сделки на висшите етажи във властта.
"В момента, в който се овладее дадена комисия, тя започва да бъде използвана за политически цели", коментира още той.
Проблемите в болничната система
"Тези, които правят големите преразходи в болничната система, са горе-долу едни и същи субекти. Догодина ще се увеличи за пореден път, на база на исторически данни, болничният бюджет. Ние нямаме нужда от чак толкова много хоспитализации", отбеляза депутатът.
На въпрос как гледа на действията на здравния министър доц. д-р Силви Кирилов, който освободи зам.-директора на "Медицински надзор" д-р Димитър Илиев за етични нарушения, д-р Симидчиев отговори, че изказванията на д-р Илиев са били доста непремерени, а на такива високи постове е важно хората да имат определен вид поведение, свързано с морално-етични граници, които не бива да се прекачват.
"България продължава да е на едно от последните места по брой трансплантации", отбеляза д-р Симидчиев.
Гледайте целия разговор във видеото.
Снимка: БГНЕС
Обследват горския път между Смолян и Пампорово за спешен достъп
С рекордно мнозинство: Парламентът на Румъния свали правителството
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Безплатни прегледи за хипертония организира УМБАЛ „Св. Иван Рилски“
Вода в ухото след къпане – кога е проблем?
Астрономи откриха необичайна звезда, която напуска Млечния път със скорост от 523 км/с
НАСА подготвя космическия телескоп „Роман“ за изстрелване – ще изследва Вселената
В Китай откриха останки от 28-метров динозавър на 147 млн. години
Астрофизик предложи нов метод за търсене на извънземен живот: Проучване на 300 хил. звезди
ДБ при Йотова: С учудване видяхме днес, че от ПБ говориха при вас за нов таван на държавния дълг
Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев и още четирима
Апелативният съд във Варна остави в ареста обвиняем за разпространение на наркотици
Доматът влиза на 0,95 цента, в магазина - 4,50€
Три пъти повече пари са необходими за ремонти на осветлението във Варна
КФН проверява за необоснован ръст на цените на „Гражданска отговорност“ за мотоциклети
Близо една трета от домакинствата в България имат неизползван автомобил
Центровете за данни отлитат в Космоса - Част 2
ЕЦБ: Проучванията сочат към забавяне на растежа