Първите електробуси в София тръгват от днес по линиите на градския транспорт.
Превозните средства отговарят на екологичен стандарт Евро 6. Те бяха представени на паркинга на зала Арена Армеец от столичния кмет Йорданка Фандъкова и посланика на Китай Джан Хайджоу.
Електробусите ще се движат по линии №9 и №309. Догодина се очаква още 162 автобуса на природен газ да тръгнат из софийските улици. Модернизацията на градския транспорт е една от мерките за опазване на околната среда, както и за по-чист въздух и облекчаване на трафика в столицата.
Новите автобуси могат да изминат над 320 км с едно зареждане. Разполагат с видеонаблюдение за по-голяма сигурност и на пътниците, и на шофьорите. Имат рампи за хора в неравностойно положение, а също така и USB за зареждане на мобилни телефони.
Очаква се през следващата година те да бъдат оборудвани и с интернет.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
КЗК разреши сделката в Левски, Сираков джироса акциите
200-килограмов дрон се разби в двора на къща в Северна Турция
По-високи сметки или по-добър избор? Какво ни очаква на свободния пазар на ток
Приземиха няколко Airbus A380, имали пукнатини в крилете
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява
Повече магазини, повече възможности: Lidl разширява екипа си с нови работни места в цялата страна
Nike привлече кадър на Pfizer за главен финансов директор
Alphabet увеличава тежестта на технологичните гиганти с влизането си в Dow