Плевнелиев обеща резултати до седмици в разследването на атентата в Бургас

Немски експерт определи разследването като хаотично.

11.08.2012 • 15:47
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Плевнелиев обеща резултати до седмици в разследването на атентата в Бургас
Плевнелиев обеща резултати до седмици в разследването на атентата в Бургас

През следващите седмици ще има резултати от разследването на атентата на летище „Сарафово”, заяви днес президентът Росен Плевнелиев след срещата си с британския външен министър Уилям Хейг в Лондон. Президентът подчерта, че разследващите екипи са на прав път и в най-скоро време се очакват конкретни резултати.

Плевнелиев и Хейг са се договорили британски експерти да подкрепят българските си колеги като споделят ноу-хау, което ще бъде отразено и в подготвяните реформи в сектор „Сигурност”.

В същото време германският балканист Франк Щир коментира пред ДПА, че разследването на атентата не е напреднало особено. Щир изтъква, че въпреки разпространения фоторобот на атентатора и направената ДНК експертиза все още няма яснота около неговата самоличност.  Няма напредък и по отношение на основната версия в мотивите за атентата. Веднага след взрива Израел хвърли отговорността за взрива върху ливанската групировка „Хизбула”. Три седмици след кървавия инцидент също толкова актуално звучи версията, че взривът е част от нарковойна в България, че атентаторът е мислил, че пренася дрога и е бил взривен от съучастниците си. Версията,че израелските тайни служби са подготвили смъртоносния удар, за да имат мотив да нападнат Иран, набира все по-голяма популярност във форумите в страната, подчертава експертът.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички