Смъртоносна за децата игра набира популярност в България чрез интернет. Действа като секта и привлича тинейджърите чрез социалните мрежи. Правилата са на принципа господар и подчинени, които, под заплаха, изпълняват желанията на т. нар. "син кит".
Играта тръгва от Русия и бившите съветски републики, където жертвите вече са над 200.
Деветокласникът Стивън ни показва чат с човек с потребителско име Син кит.
"Пише ти на руски, "Въй в игре", т.е., че сте в игра, след което трябва с бръснарско ножче да си направиш син кит върху ръката и да му пратиш клип, съответно ако не го направиш следват заплахи и някакви други работи", разказва момчето пред Bulgaria ON AIR.
Сектанската игра се заражда преди няколко години в Русия. Начинът на свързване е през социалните мрежи с определен хаштаг.
В най-голямата държава в света има документирани смъртни случаи на подрастващи и задържани за склоняване.
В последните дни играта набира голяма популярност и у нас. Според някои е просто шега, според други - не.
Специалистите определят уеб течението с филма "Игра на нерви", но с разликата, че при нас е засегната най-уязвимата група - децата.
Симптомите, по които може да познаете, че детето ви е въвлечено в сектанската игра са: Белези по ръцете, безпричинно нощно ставане, притеснение, излизане от естествения биологичен режим, дълго прекарване пред компютъра.
Повече по темата вижте в репортажа:
САЩ удължиха лиценза за продажба на чуждестранни активи на "Лукойл"
Мерц: Предстоят още преговори за мира в Украйна
Да говориш за здравето на Тръмп е... държавна измяна
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Oпределихa кои астероиди са подходящи за добив на ресурси в Космоса
В Южна Корея разработиха ефективна система за пречистване на въздуха
Космически чудовища: James Webb откри доказателства за гигантски звезди
НАСА загуби връзка с мисията Mars MAVEN
Мъж паркира Ferrari на балкона си, общината го прибра с кран (ВИДЕО)
Кметът на Варна протестира срещу правителството в Берлин (СНИМКИ)
35 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
30 души са задържани на протеста в София
Зафиров доволен от държавните институции
Еврозоната ще трансформира българската икономика към сектори с висока добавена стойност
Фед одобри трето лихвено понижение за годината, но предвижда по-бавен темп в бъдеще
Аспен е най-скъпият зимен курорт в света за покупка на имот за пета поредна година
Европейските пазари останаха на нивата си от вторник в очакване на решението на Фед