Потребителската кошница поевтиня с 2 лв.

Това съобщи председателят на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов

13.10.2025 • 12:47 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

С два лева е поевтиняла потребителската кошница за седмица, цената от 97 лв. става 95 лв. Това съобщи председателят на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов.

Той е на мнение, че се наблюдава доста стабилен пазар с доста добро пазарно равновесие, а понижението се дължи основно на спада в цената на бананите - продукт, който се наблюдава регулярно, както и на излизането на прасковите от сезон, което води до нормални пазарни корекции.

"Същото явление са наблюдава и в търговията на дребно", добави Иванов.

Повишение се наблюдава при замразеното пилешко с 0,87%, при брашното с почти 2% и при яйцата с 1,88%. Увеличила се е и цената и на зелето и морковите.

На фона на това, пада цената на захарта с почти процент, на олиото с 1,44% и на ориза с 0,73%. Цената на картофите е с близо 9% надолу.

На международните пазари се отчита стабилизиране на цените на какаото и кафето, което според експертите ще доведе до спиране на ръста на цените на сладките продукти и дори възможни промоции през следващите седмици.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички