81 украински деца, сираци или с родители на фронта, пристигнаха в България. По обед те влязоха в страната през граничния пункт "Дунав мост" при Русе, където ги посрещнаха представители на различни държавни и общински институции. Украинските деца са пропътували над 1000 км с двуетажен автобус от границата с Полша до България. Най-малкото от децата е на 5,6 години, а най-голямото – на 16. Заедно с тях има и петима възрастни, които ги придружават до крайната точка - почивният комплекс на военното министерство в село Рибарица. Там децата ще се присъединят към настанените вече в комплекса 130 украински граждани.
"Имаме със заболяване на опорно-двигателния апарат, ранено при обстрел, и се нуждае от рехабилитация, 25 деца се нуждаят от психологическа подкрепа, психологическа рехабилитация и 31 деца са здрави. Към здравите деца са включени децата, на които родителите им са военизирани и сираци", уточни директорът на Дирекция "Социално подпомагане" - Русе, Детелина Матева.
"Малко за отдих ще влезнат в подготвените отоплени палатки, докато тече регистрацията да им е спокойно, да пият чай. Има подготвени от колегите от БЧК - Русе пакетчета с храна, сандвичи, кроасани и вече в един момент отново ще се качат на автобуса и ще трябва да продължат", добави председателят на Държавната агенция за бежанците Мариана Тошева.
Шакира срещна нов висок и мургав красавец - той ли е новото й гадже
В Италия обидени от думите на Тръмп към Мелони
Полицията излиза на пътя в сезона на отпуските
Божков, Левски и моралът
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса
преди 3 години