"България е по-важна от задкулисните интереси на група лица, които владеят вероятно нашия лидер. Ще напусна "Има такъв народ" с огромна тъга, защото в последните 2 години вложих цялата си енергия, сила, воля и значителни средства, за да изграждам структурите на тази партия. Мафията пробива в "Има такъв народ", заяви министърът на спорта в оставка Радостин Василев.
Василев представи колегите си от "Има такъв народ", които ще напуснат партията и парламентарната група. Това са проф. Николай Радулов, адвокат Иво Атанасов, инж. Георги Георгиев, Деян Петков, общински координатор на Плевен, Светлин Стоянов, областен координатор на Русе.
"Поведението на Трифонов като едноличен собственик доведе до това, че тази партия се самоизчегърта, а последните му действия водят до това, че се изчегъртва и държавата. Решението на Трифонов за изтегляне на министрите не е координирано с никого. Вчера той два пъти излъга, че това е споделяно с политическата група", коментира Василев.
"Аз се изправих срещу мафията. През ноември станах министър необяснимо за мен. Аз подлъгах страшно много хора. Зарязах си семейството, почти си унищожих адвокатската практика за каузата, защитавах навсякъде Слави Трифонов. Направих кръстоносен поход в последните 6 месеца срещу мафията в спорта и Слави Трифонов ме хвърли срещу тези хора, които той не иска да познава дори", добави Василев.
"Сега ще ни изкарат предатели, че сме купени, добави той. Каня Тошко Йорданов те да кажат дали получават финансови облаги във връзка с ангажименти към структури от МРРБ. Всъщност заради това министерство пада държавата. Принципите на "Има такъв народ" не може да се нарушават дори от Слави Трифонов. Бяхме подложени на жесток натиск в последните дни", подчерта министърът в оставка.
"Слави Трифонов никога не се е интересувал от мнението на избирателите, от своите депутати, той не ги познава, той познава петима души. Той не е дошъл две години да види офиса в родния му град Плевен, коментира Василев. ИТН е бизнес проект, не е парламентарен проект. За да се откраднат едни средства от едни фирми, Трифонов изтегли министри. РСМ е измислена причина използвана за повод", категоричен е Василев.
Какво ще се случи с управлението на държавата?
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Японски храни и напитки за здраве и дълголетие
Левски спечели инфарктно с 1:0 срещу Кайрат в Шампионската лига
Заради загубите на фронта: Полша обмисля нов трансфер на МиГ-29 за Украйна
Семейството на Райън Гослинг и Ева Мендес се увеличи, ето кой е новият член
Експериментална дъвка намалява HPV и бактерии в устата
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Китай се утвърждава като световен лидер в производството на хуманоидни роботи
Кашалотите са най-шумните животни на планетата
Краят на света според Бредбъри: Избегнахме ли ядрена катастрофа на 4 август 2026 г.
Най-голямата дигитална камера в света, тази на „Вера Рубин“, засне над 650 000 галактики
Близо наполовина са намлели кражбите с взлом в ЕС за последното десетилетие
Електронната шофьорска книжка влиза в сила от 2030 г. в ЕС
Продължаваме да сме с най-ниската минимална работна заплата в ЕС
Ново 20: Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
Експерт: Отговорността при действията на AI е недостатъчно покрита
Страните от Персийския залив в ОПЕК увеличават производството на петрол през юли
Може ли България да стане хъб за трансфер на технологии от Азия към Европа?
Развиващите се икономики могат да спечелят повече и да загубят по-малко от изкуствения интелект
преди 4 години
преди 4 години