Хотелиери и ресторантьори настояват да им бъде намалена такса "Смет" за настоящата година, като компенсация за загубите заради пандемията. В някои градове oбщините вече са взели мерки и таксата е нaполовина още от миналата година.
С около 90% е спаднал оборотът на русенски хотел заради пандемията. Макар и работещи на загуба, фирмата на Мая Русанова дължи огромна сума за изхвърляне на смет, която в момента е колкото на 1 домакинство.
От русенския Съюз на хотелиерите и ресторантьорите са изпратили искане до Общината и Общинския съвет таксата да бъде редуцирана.
"Тази година Община Велинград, която е немалка и с доста хотели, намали с 50% таксата смет. Най-интересното е, че в този локдаун ние дори не хвърляме боклук, защото ние не работим", заяви Красимир Иванчев – председател на Съюза на хотелиерите и ресторантьорите в Русе.С проблема се сблъскват всички собственици на заведения и хотели в страната. Спортният бар на Ивайло Маникатов в Шумен в момента работи само на загуба, защото приходите са нищожни. В същото време годишната такса "Смет" е дължима в пълен размер – около 800 лева.
За да се освободят заведения и хотели от такса "Смет", трябва искането да бъде внесено като точка за обсъждане на общинска сесия в местния парламент.
Вижте повече в репортажа на кореспондента ни.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Днес ще е слънчево и топло, краткотрайни валежи следобед
България остава на дъното в ЕС по заплати
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Разкрити са тайните дневници на бащата на Стивън Хокинг
Испания и ЕС представиха нов квантов суперкомпютър на стойност 10 млн. евро
Поколението Z и AI: Кои професии са защитени от изчезване
Каква ще бъде слънчевата активност през уикенда (30-31 май)
Пари Сен Жермен спечели отново Шампионската лига
Вдигнаха въздушната линейка заради поразен от волтова дъга
Страхотен успех! България е европейски отборен шампион при жените във Варна
82-годишен мъж почина след катастрофа
Шишков: Започва пълна проверка на документацията във Варна от 2023 г. досега
С малко помощ от САЩ все повече кораби преминават през Ормузкия проток
Китай предупреди ЕС да не въвежда нови търговски ограничения
Гърция или Турция – коя от двете предлага по-изгодна почивка това лято?