Италия в хватката на Ковид-19 през погледа на един български режисьор. Как Красимир Иванов видя годината и промяната във вечните градове Рим и Флоренция, останали със своите шедьоври, но без тяхната публика?
В Италия той води живот на 300 оборота. Работи със световни знаменитости като София Лорен и Моника Белучи. През 2020 година светът обаче спира. Не само за Красимир, а за цялото човечество.
Едни от най-оживените места по света опустяха. Централни търговски улици, културни паметници, музеи - убежище на хилядолетни творби останаха празни. В този момент Красимир решава, че това е уникална възможност и започва да обикаля всички тези места. Така насаме остават само той и шедьоврите.
"Удоволствието беше уникално - да посетиш световни галерии като галерията "Боргезе" в Рим и да се насладиш насаме, в истинския смисъл на думата, насамe на уникалните шедьоври на Kараваджо и на Kанова. Изживяването беше странно, призрачно и да останеш насаме с тези шедьоври - това беше една от най-силните ми емоции през 2020", сподели режисьорът Красимир Иванов.
2020 година не спира да изненадва Красимир.
"Никога не съм си и представял, че ще прекарам 50-годишния си юбилей пред монитора на един компютър, приемайки поздравления от приятели и роднини от цял свят", разказа той.
Вярва, че 2020 година го е накарала да обърне внимание на истински важните неща. Здраве - това е, което Красимир пожелава най-силно за следващата година.
Вижте повече в репортажа на Александра Иванова.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Атика е загубила 42% от горите си заради пожари само за 10 години
Д-р Дечев: Проблемът на НЗОК не е бюджетът, а липсата на контрол
Кийт Ърбан с разбито сърце от новата връзка на Никол Кидман
Семейството на Боб Дилън: Запознайте се с децата на музикалната легенда
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Кашалотите са най-шумните животни на планетата
Краят на света според Бредбъри: Избегнахме ли ядрена катастрофа на 4 август 2026 г.
Най-голямата дигитална камера в света, тази на „Вера Рубин“, засне над 650 000 галактики
В „гробището“ на Млечния път се крият 170 млн. черни дупки?
Електронната шофьорска книжка влиза в сила от 2030 г. в ЕС
Продължаваме да сме с най-ниската минимална работна заплата в ЕС
Ново 20: Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
За първи път: ултрамаратонец пробяга "Ком-Емине"
Може ли България да стане хъб за трансфер на технологии от Азия към Европа?
Развиващите се икономики могат да спечелят повече и да загубят по-малко от изкуствения интелект
България може да привлече инвестиции в нови производства при подобряване на бизнес средата
Иран обмисля дали да позволи на европейските страни да премахват мини в Ормузкия проток