Модерен тренировъчен полигон за реакция при наводнения беше открит в столицата.
Пожарникари демонстрираха уменията си, а на площадката ще се обучават и ученици как да действат по време на бедствия.
"Откриваме нашият учебен център свързан с повишаване подготовката на населението за реакции при наводнения. Това е един от шестте центъра, които се изграждат в България. През него трябва да преминат приблизително 90 хил. души, в това число 72 хил. деца. Останалите са доброволци, представители на местната власт и държавната администрация", обяви директорът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" гл. комисар Николай Николов
Вижте повече в репортажа на Иван Кънчев.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Бруклин Бекъм яко се изгаври с Дейвид и Виктория (ВИДЕО)
Терзийски, ПП: Политическият чадър в "Баба Алино" е на ГЕРБ
GEN Z активизъм: Защо гласът на младите в България остава нечут?
Акциите на SpaceX паднаха, Илон Мъск вече не е трилионер
Как безопасно да постигнем равномерен тен през лятото?
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Таксиджии от Варна призовават клиентите да избират по-удобни места за качване
Излазъл преди десетина дни от затвора е задържан заради трите трупа в Угърчин
Съдът не уважи жалбата срещу временното отстраняване на началника на Службата по кадастър във Варна
От 1 юли социалната пенсия за старост ще е 183,81 евро
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Московската нефторафинерия едва ли ще заработи до края на годината след украинските удари
С електрическия кросоувър GWM Ora 5 България пак ще е сред автомобилните производители
Депутатите приеха на първо четене промени в дейността на инвестиционните фондове
Европейците се ужасяват да харчат пари и това вреди на икономиката