С въвеждането на ТОЛ системата у нас в хазната ще влязат над 700 млн. лв. До този момент от камиони и автобуси бяха събирани едва 12 евро на превозно средство. За сравнение със съседните нам държави таксата е близо 60 евро. С всички пари, които се събират от тежкотоварните автомобили, ще се рехабилитират пътища и ще се строят нови.
Така депутатът от ГЕРБ Станислав Иванов коментира в студиото на "Денят ON AIR" въвеждането на ТОЛ системата у нас.
По думите му законопроектът вече е внесен в Световната банка, която ще напише доклад, препоръки и приблизителни пътни такси, които да бъдат въведени.
"България няма как да бъде заобикаляна от транспортните фирми. Ние досега събирахме само 250 млн. лв. на година от тежкотоварни автомобили над 3,5 тона и автобуси. След въвеждането на ТОЛ системата вече ситуацията ще се нормализира. Който руши пътя, той ще си плаща. Досега основните приходи идваха от винетните стикери", отбеляза народният представител от ГЕРБ.
Според него опозицията не се е държала адекватно в парламента при предложението за въвеждането на ТОЛ системата.
"Те казаха, че са "за" въвеждането на такава система, но в същото време ще гласуват "против". Социалистите просто не можеха да обяснят своите действия. Правят несъстоятелни изказвания, с които вредят както на рейтинга на депутатите, така и на обстановката в парламента", категоричен е Иванов пред Bulgaria ON AIR.
Той смята, че управляващото мнозинство е стабилно, защото няма въпроси, по които не може да се намери сходство, а има само единични търкания в коалицията.
2954 са вече жертвите след земетресенията във Венецуела
7 бюджетни идеи за освежаване на дома
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Еверест отстъпва: Кои са най-опасните върхове в света?
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство
Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Кадър на деня за 4 юли
От Макрон до Моди: Правителствата разгъват червен килим за гигантите в изкуствения интелект
Путин подписа закон за данъчни промени в подкрепа на руския пазар на горива
Местните банки ще дадат силен тласък на търговията с криптовалути в Германия