Първи места и силни резултати за отбора по пожароприложен спорт в Плевен.
Пожароприложният спорт съчетава физическа подготовка, бързина и ловкост - качества, необходими при реалната работа на пожарникарите. Сред дисциплините са изкачване на щурмова стълба, 100-метрова пътека с препятствия, пожарна щафета и бойно разгръщане от мотопомпа.
"По време на състезание нашият адреналин се покачва много, също така спортният дух на целия отбор е много висок, което ни дава повече увереност и хъс да побеждаваме", коментира състезателят Мариян Христов.
В последните десет години отборът заема призови места във всяка една дисциплина, а на републиканския преглед състезателите стават вицешампиони и се нареждат сред най-добрите в България.
"През миналата година сме републикански рекордьори с резултат 24,66 в дисциплината бойно разгръщане от мотопомпа, което дори е и по-добро от световния рекорд, но само ниската категория на състезанието не ни позволи да го запишем като световен", изтъкна капитанът на отбора Илийчо Василев.
Постиженията на отбора показват високото ниво на подготовка и амбицията за още успехи.
"Основната цел, а и мога да кажа мечта за нашия отбор, е да станем републикански шампиони, което включва да спечелим във всички дисциплини и да бъдем най-добрият отбор на републиканския преглед", обясни състезателят Даниел Богданов.
За състезателите от Плевен пожароприложният спорт е постоянство и дисциплина, а амбицията им е за още по-добри резултати и нови върхове.
Вижте повече в репортажа на Инна Чулева
Ердоган: Атаките на Израел срещу Сирия и Ливан заплашват и Турция
Почина легендата на клубната музика DJ Стивън
Захарова: Въоръжените сили на Русия ще продължат да изпълняват задачите си, докато Киев не се откаже от тероризма
Сахарски метеорит разкри следи от изгубена планета с размерите на Луната
ВМА организира безплатни прегледи за пациенти с атопичен дерматит
Още 12 военни парамедици завършиха обучението си във ВМА
“Майчин дом“ и НКБ спасиха бременна с аортна дисекация и близнаците ѝ
Ебола – защо инфекцията остава тежка и трудна за овладяване?
Откриха ген, устойчив на антибиотици, в Средиземно море
В Слънчевата система може да е имало още две планети гиганти
Започнаха първите изпитания на „еликсир на младостта“ върху човек
Край Шанхай заработи първият подводен център за данни, захранван от вятър
"Коперник": Преживяхме вторият най-топъл май в историята
Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна
Фен събра бири от всички страни на Световното първенство и предизвика сензация
Забраниха да се вдигат цените без ясна обосновка
Митът за гностиците: Kак едно археологическо откритие промени историята на християнството
Услугата за роботаксита на Tesla не успява да отговори на големите очаквания
Тръмп отново заплаши Иран: Ще ги ударим много тежко