"Лудогорец" победи "Левски" с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" в дербито от 33-ия кръг на Първа лига. Единственият гол в срещата бе отбелязан от Петър Станич в 89-ата минута.
Мачът обаче ще остане в историята най-вече с това, че след последния съдийски сигнал "Левски" официално получи шампионската титла и златните медали – първи за клуба от 17 години насам.
Още преди началото на двубоя се състоя емоционален момент, който зададе атмосферата на вечерта.
Футболистите на "Лудогорец" направиха шпалир на новите шампиони, като жестът на уважение бе посрещнат с аплодисменти от трибуните.
Играчите на двата отбора показаха спортсменство и взаимно уважение още преди началото на срещата.
Снимка: БГНЕС
Везенков изпрати най-успешния си сезон под звуците на Бангаранга
ПБ са категорични: Конфликтът в Украйна няма да се разреши по военен начин
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Германия разгроми Кюрасао със 7:1
Илияна Йотова откри официално Световното първенство за спортисти със синдром на Даун в София
Бебе се роди в линейка
Ударна акция: Арестуваха 36 души по обвинение, че са част от "Калашниците"
Демерджиев: Мръсните пари ще бъдат изкарани на светло
Иран отхвърли твърдението на Тръмп, че ще подпише мирно споразумение в неделя
АІ може да анализира кризи, но не можа да договаря мир
Кадър на деня за 14 юни
Полша търси нови двигатели на растеж, за да се конкурира с големите играчи