"Лудогорец" победи "Левски" с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" в дербито от 33-ия кръг на Първа лига. Единственият гол в срещата бе отбелязан от Петър Станич в 89-ата минута.
Мачът обаче ще остане в историята най-вече с това, че след последния съдийски сигнал "Левски" официално получи шампионската титла и златните медали – първи за клуба от 17 години насам.
Още преди началото на двубоя се състоя емоционален момент, който зададе атмосферата на вечерта.
Футболистите на "Лудогорец" направиха шпалир на новите шампиони, като жестът на уважение бе посрещнат с аплодисменти от трибуните.
Играчите на двата отбора показаха спортсменство и взаимно уважение още преди началото на срещата.
Снимка: БГНЕС
От юли: Ваксината срещу варицела става задължителна
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Виц на деня - 27 юни
И днес денят ще е слънчев
Основните причини за смърт сред българите са болестите на органите на кръвообращението
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти