"Лудогорец" триумфира за 9-и път с трофея от Суперкупата на България. Разградчани се наложиха с 1:0 над настоящия лидер в шампионата "Левски".
По този начин "орлите" по своеобразен начин сломиха ентусиазирания отбор на "сините" преди подновяването на битките в Първа лига.
Герой за "Лудогорец" се превърна златната резерва Бърнард Текпетей. Ганаецът се разписа с рамо в 70-ата минута, само 60 секунди след като бе влязъл на терена.
"Левски" показваше ожесточена игра най-вече до момента на гола за разградчани."Сините" обаче пропуснаха своите възможности чрез Евертон Бала и Мустафа Сангаре.
След като разградчани откриха резултата, "орлите" също пропуснаха редица добри шансове за по-убедителна победа.
За столичния гранд официални дебюти записаха новите попълнения в атаката на отбора. Армстронг Око-Флекс започна като титуляр, а Хуан Переа се появи като резерва в 75-ата минута, заменяйки Радослав Кирилов.
В крайна сметка "Левски" не успя да зарадва около 15-те хиляди свои верни привърженици на трибуните на Националния стадион "Васил Левски". Така Пер-Матиас Хьогмо спечели първия си трофей начело на "Лудогорец", докато Хулио Веласкес ще трябва да изчака за първото си отличие със "сините".
Четете цялата статия в gol.bg.
Снимка: Lap.bg.
Кой е банкерът, който иска да ограничи населението на Швейцария до 10 милиона?
Салах изигра последния си мач с "Ливърпул"
Кои са доходоносните професии и тези на бъдещето?
Руското посолство у нас: Днес почитаме създателите на първата славянска азбука
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Учени: Възможно е извънземният живот да се изплъзва на нашите детектори
Пентагонът публикува видео с летящ „хуманоид“ над САЩ?
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Александър Везенков и Олимпиакос спечелиха баскетболната Евролига
Пет деца са припаднали по време на честването на 24 май в Русе
Четвърто място за Никола Цолов в Канада
Президентът Йотова: Изкуственият интелект няма да измести учителите
Хороскоп за 25 май 2026
Китай започна ключова космическа мисия в амбицията си да изпрати хора на Луната до 2030 г.
Новият филм от "Междузвездни войни" направи един от най-слабите дебюти в боксофиса
Тръмп: Не е нужно да бързаме със споразумение с Иран, американската блокада остава
Мадяр: Правителството на Орбан остави скелети в гардероба относно бюджета