Бразилецът Пастор бе посрещнат с ентусиазъм от феновете на ЦСКА - в негово лице всички виждат играч, който ще донесе допълнителна енергия както на терена, така и в съблекалнята.
Самият той е убеден, че ще оправдае високите очаквания и бързо ще се превърне в любимец на агитката.
"Аз съм много експлозивен и агресивен на терена. Обичам да пробивам не само по фланговете, но и навътре. Справям се добре на различни позиции, чувствам се комфортно както в защита, така и в атака. Превключвам много бързо от едната в другата фаза. Обикновено това прави силно впечатление у хората. Феновете на ЦСКА могат да очакват в мое лице футболист, който винаги дава всичко от себе си на терена. Гарантирам им, че винаги ще са доволни от мен. Няма да ги подведа, защото и аз се чувствам като тях. За мен футболът е страст. Бил съм на трибуните като малък, сега съм на терена и прекрасно знам, какво усещат. Ще покажа цялата решителност, енергия и любов към фланелката на ЦСКА", казва бранителят в първото си интервю за медийните канали на "червените".
Пастор е преминал през различни изпитания - житейски и футболни, които са го научили да се справя с предизвикателства. Сега е амбициран да постигне нещо наистина значимо с екипа на ЦСКА.
Пастор е впечатлен от ЦСКА
"Първите ми впечатления са, че клубът е като семейство. Всички помагат на новите футболисти, усещам подкрепата им. Сега ЦСКА е моята фамилия и искам да спечелим много неща заедно. Проектът на ЦСКА е много впечатляващ. Клубът иска отново да бъде един от големите в Европа. Много съм развълнуван от тази възможност и съм благодарен, че съм тук. Семейството ми също е много благодарно за тази възможност", допълни той.
Бразилецът се връща към първите си стъпки от кварталното игрище към професионалния футбол в родината си:
"Футболната кариера в Бразилия е много трудна. Идвам от общност, от която е много сложно да се измъкнеш и да откриеш футбола навън. В моя квартал нямах никаква възможност да играя. Беше ми страшно трудно да се откъсна - трябваха много усилия и работа, за да стигна дотук. Благодарение на Господ, на здравата работа, на отдадеността, съм тук. Семейството също не спираше да ме подкрепя и много ми помогна. Доволен съм, че вече съм постигнал доста неща и съм сигурен, че с ЦСКА ще изкача футболните върхове".
"В Бразилия младите трудно печелят доверие. Трябва да покажеш нещо много значимо, за да стигнеш до професионално ниво. Стигайки до там, значи си изпреварил 80% от връстниците си от твоята общност, които се сблъскват с много трудности. Аз съм много щастлив, че го постигнах, защото се трудих страшно много. Гордея се със себе си, със семейството, което винаги е до мен, както и с хората, с които израснах. И те имат заслуга да съм тук", добавя новото попълнение на "армейците".
Трудният път към върха
След като успява да се пребори у дома, за него следва ново изпитание – европейският футбол: "В Португалия веднага разбрах, че футболът е труден - специално за играчите, които идваме от Бразилия. Стилът е много по-различен, по-тактически и по-техничен. В Бразилия се открояват индивидуалните качества, финтовете. В началото срещнах доста проблеми. Идвайки от Бразилия, нямах никакъв опит. Но постепенно, с помощта на различни хора, на различни треньори, успях да се наложа".
В португалската лига има шанс да се изправи срещу истински световни звезди.
"Играл съм срещу аржентинеца Ди Мария – световен шампион, също и срещу Отаменди. Както и срещу Виктор Гьокереш от Швеция, говорихме си за него със Сегер. Голям футболист, голям нападател. Изправял съм се и срещу Галено, срещу Пепе – от шампионския отбор на Португалия. Става дума за много класни играчи. Щастлив съм, че съм играл срещу такива имена. Това означава, че и аз съм бил на много високо ниво", поясни той.
Още от първия ден в Панчарево той успя да завърже нови приятелства
"С Бусато вече успях да поговоря, с Рафа Ферейра – все още не. Бусато много ми помага. Не ми е лесно и заради езиковата бариера", разкри Пастор.
Снимка: Кадър - официален канал на ЦСКА в YouTube
Възраждането на военните кораби в Европа води до завръщане на британските корабостроители
Южна Корея започва първата си програма за ракети „въздух-въздух“
Любимата TikTok звезда на Италия: 84-годишна баба призовава инфлуенсърите да работят
Вдовецът на Тина Търнър си има нова приятелка, влюбен е в 60-годишна американка
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Кадър на деня за 5 декември
S&P 500 отчита четвърти пореден ден на ръст и се повишава с 0,4% за седмицата
Всяко второ предприятие у нас разполага със собствен уебсайт
Гръцкият парламент одобри покупката на ракетни системи за 650 млн. евро от Израел