"Фенербахче" тресна "Галатасарай" и мечтае за титлата

В герой за тима се превърна Чаглар Союнджю

20.05.2024 | 10:23 Редактор: Тодор Петров

"Фенербахче" продължава да атакува шампионската титла на Турция, след като спечели гостуването си на "Галатасарай" с 1:0 в двубой от предпоследния кръг на Суперлигата.

"Фенерите" останаха в намален състав след втория жълт картон на Александър Джику още в 23-та минута, но намериха сили да излъжат големия съперник и лидер в класирането. В герой за тима се превърна Чаглар Союнджю, който се разписа в 71-та минута.

Кръг преди края на сезона "Галатасарай" води с три точки пред "Фенербахче". Ако "Чим Бом" загуби при визитата на "Коняспор", а "фенерите" вземат домакинството си на "Истанбулспор", то тогава "Фенербахче" ще стане шампион, тъй като е с по-добри показатели от "Галатасарай" в преките мачове.