Андрей Рубльов се класира за финала в Мадрид след победа над Тейлър Фриц

Руският тенисист отстрани на полуфиналите най-силния американски тенисист

03.05.2024 | 20:22 Редактор: Вяра Димова

Руският тенисист Андрей Рубльов се класира за финала на тенис турнира от сериите "Мастърс 1000" в Мадрид. Той отстрани на полуфиналите най-силния американски тенисист Тейлър Фриц с 6:4, 6:3. Мачът продължи 1 час и 14 минути.

Фриц е 13-и в ранглистата и поставен под №12 в схемата на надпреварата. Рубльов остава само с един загубен сет от началото на турнира. Това се случи на четвъртфиналите срещу световния №3 Карлос Алкарас от Испания.

От своя страна Фриц влезе в мача също само с един загубен сет на турнира. Това бе 9-и мач между двамата при професионалистите, като Рубльов постигна четвърти успех, който е и втори пореден.

В мача за титлата Рубльов чака победителят от другия полуфинал, в който съперници са 31-ия в света и поставен под №30 Иржи Лехечка от Чехия и 35-ия в ранглистата  Феликс-Оже Алиасим от Канада, предаде "Фокус".