Григор Димитров докосваше победата, но отпадна от Руне след трилър в Монте Карло

Първата ни ракета отстъпи с 6:7, 6:3, 6:7

11.04.2024 | 20:46 Редактор: Деси Николова

Холгер Руне победи Григор Димитров със 7:6(3), 3:6, 7:6(1) и се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Мастърс 1000", който се провежда в Монте Карло, Монако.Срещата продължи цели 3 часа и 28 минути, превръщайки се в най-дългия двубой на клей този сезон.

Скандинавецът, който е миналогодишният финалист в надпреварата и 7-и в света се реваншира за поражението от българина в битката за трофея в Бризбън в началото на годината.

При 6:5 в решаващия сет Григор Димитров имаше два мачбола, но така и не успя да ги реализира, след което се стигна до тайбрейк, в който по-съобразителен беше младия талант. Това беше четвърта среща между Руне и Димитров като двамата вече имат по 2 успеха, информира "Фокус".

В битка за място на полуфинал Руне ще играе със световния номер 2 Яник Синер от Италия, който разгроми пореден съперник. Този път шампионът от Откритото първенство на Австралия надигра 25-ия в света Ян Ленард Щруф.