Джокович е на четвъртфинал в Монте Карло, Циципас изхвърли Зверев

В следващата фаза световният номер едно ще се изправи срещу Алекс де Минор

11.04.2024 | 19:06 Редактор: Деси Николова

Световният номер 1 в тениса Новак Джокович от Сърбия се класира за четвъртфинала на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло в награден фонд 5,95 милиона евро, след като победи италианеца Лоренцо Музети със 7:5, 6:3. Мачът на сърбина не бе съвсем лесен, тъй като италианецът направи пробив още в първия гейм, а след това го затвърди с 2:0.

Музети водеше до 4:2, а Джокович все пак върна пробива в осмия гейм за 4:4. Опитът на сърбина му помогна да стигне до още един пробив и да избегне тайбрек в първата част.

В следващата фаза Джокович ще играе срещу австралиеца Алекс де Минор.

В един от най-оспорваните мачове Стефанос Циципас от Гърция победи германеца Александър Зверев със 7:5, 7:6 (3).

В първата част играта вървеше равностойно до 6:5 за гърка, който успя да направи важен пробив при втората си възможност и да я затвори. Вторият сет бе много драматичен, като Циципас поведе с 5:0 и успехът му изглеждаше безпроблемен. Зверев обаче спаси два мачбола, а след това направи и два пробива, за да изравни при 5:5. Двамата играха тайбрек, в който обаче Циципас демонстрира по-здрави нерви и направи по-малко грешки.

На четвъртфиналите той ще играе с руснака Карен Хачанов.