ПАОК с Десподов падна от "Арис" и сдаде върха, "Панатинайкос" удари "Олимпиакос" в дербито

АЕК (Атина) излезе първи след разгромна победа над "Ламия"

11.03.2024 | 07:11 Редактор: Тодор Петров
ПАОК с Десподов падна от

ПАОК (Солун) загуби с 0:1 от "Арис" (Солун) на своя стадион "Тумба" в първия кръг на плейофите в гръцкото първенство. Българският национал Кирил Десподов се появи на терена от пейката чак в 70-ата минута, но тимът така или иначе не подобри играта си и логично загуби.

Поражението коства на ПАОК и първото място в класирането, тъй като по същото време АЕК (Атина) разби с 4:0 "Ламия" като гост и излезе начело в класирането с 62 точки. Така тимът от Солун на втората позиция с 60 точки.

"Панатинайкос" се изкачи на 3-ата позиция след успех с 3:1 над "Олимпиакос" в друго горещо дерби. Мачовете в Гърция все още се играят без публика от съображения за сигурност.

Два гола за "детелините" вкара Фотис Йоанидис, а едно добави Атанасиос Бакасетас. За "Олимпиакос" се разписа Даниел Поденсе, който откри резултата от дузпа в 24-ата минута