"Байер" се измъкна на косъм от загуба срещу "Карабах"

Така серията на тима на Чаби Алонсо продължава

07.03.2024 | 22:34 Редактор: Деси Николова

Азербайджанският "Карабах" и "Байер" (Леверкузен) завърпиха при резултат 2:2 в първа среща от осминафиналите на втория по сила европейски клубен футболен турнир - Лига Европа. Двубоят се игра на стадион "Тофик Бахрамов" в Баку. Алжирецът Ясин Банзия даде аванс на домакинтие с гол в 26-ата минута. Асистенцията беше на Жуниньо.

Самият бразилец покачи на 2:0. Това се случи във 2-ата минута на добавеното от съдията време на първата част. Пасът беше на Леандро Андраде. През втората част "аспирините" се измъкнаха след попадения на Флоран Вирц в 70-ата и Партик Шик в продължението на мача.

Така серията на тима на Чаби Алонсо продължава. Тимът вече е с 39 поредни мача без загуба във всички турнири (включително и контроли).

"Карабах" и "Байер" вече играха един срещу друг - в груповата фаза на Лига Европа през този сезон. "Аспирините" стигнаха до две победи - 5:1 като домакин и 1:0 като гост.