"Арсенал" се подигра с "Нюкасъл" и заплете битката за титлата

"Топчиите" регистрираха 6-ата си поредна победа във Висшата лига

25.02.2024 | 07:00 Редактор: Тодор Петров

"Арсенал" разби "Нюкасъл" с 4:1 в среща от 26-ия кръг на Висшата лига на Англия и продължава битката за титлата с "Ливърпул" и "Манчестър Сити".

Начало на голеадата във вратата на Лорис Кариус даде автогол на Свен Ботман в 18-ата минута. Само 6 минути по-късно Кай Хаверц удвои преднината на "артилеристите".

В рамките на 4 минути през второто полувреме домакините оформиха разгрома над съперника си. Първо Букайо Сака направи 3:0 в 65-ата минута, а след това и Якуб Кивиор записа името си сред голмайсторите в 69-ата минута. Резервата Джо Уилък вкара почетното попадение за "Нюкасъл" малко преди края.

Така "топчиите" регистрираха 6-ата си поредна победа във Висшата лига. В тези двубои лондончани вкараха общо 25 гола.

С новите добавени 3 точки "Арсенал" е на 3-ата позиция с актив от 58 точки, на 2 от лидера "Ливърпул" и на една от "Манчестър Сити". "Нюкасъл" остава 8-ми с 37 точки.