"Милан" с категорична победа над "Монца", доближи се до "Ювентус" и "Интер"

Мачът ще се запомни с дебюта на Ян-Карло Симич

17.12.2023 | 18:28 Редактор: Вяра Димова

"Милан" спечели с 3:0 дербито на Ломбардия с "Монца" и се доближи до лидерите "Ювентус" и "Интер". Мачът ще се запомни с дебюта на Ян-Карло Симич с екипа на "росонерите". Той влезе в игра още през първото полувреме, заради контузията на Томазо Побега. Младокът ознаменува дебюта си с гол още преди почивката.

Тияни Райндерс откри резултата още в третата минута след силна самостоятелна изява, финтирайки трима защитници на гостите. 18-годишният дебютант Ян-Карло Симич удвои преднината в полза на домакините след асистенция на Рафаел Леао в 41-ата минута. Симич е третия с тази фамилия, който играе за росонерите след Дарио и Стефан.

Малко по-малко от четвърт час преди края на редовното време резервата Ноа Окафор оформи класическия успех в полза на домакините. "Милан" се намира на трето място в класирането с 32 точки, на 6 зад лидера "Интер", който е изиграл един мач по-малко от своя градски противник.