ПСЖ не успя да победи "Клермон" в седмия кръг на френската Лига 1

ПСЖ пропусна възможността да се изкачи на първо място в класирането, като остана зад "Брест"

30.09.2023 | 20:43 Редактор: Михаела Димитрова
ПСЖ не успя да победи

Отборът на "Пари Сен Жермен" затвърди трудния старт на сезона си, като стигна само до 0:0 при гостуването си на "Клермон" в седмия кръг на френската Лига 1.

Френският шампион получи добра новина преди мача, като звездата Килиан Мбапе изкара фитнес теста и бе готов да играе. Самият той създаде първото опасно положение в мача, като асистира на Усман Дембеле, но ударът на последния бе спасен от вратаря Миро Диау. Клермон бе по-добрият отбор в голяма част от първото полувреме, но така и не създаде опасности пред вратата на Джанлуиджи Донарума.

След почивката Мпабе и Рандал Коло Муани направиха пропуски за парижани. Удар на Мбапе срещна страничния стълб.

Така ПСЖ се задоволи с точката и не успя да вкара на "Клермон", след като в последните два сезона бе отбелязал 11 попадение на този стадион, предаде БНР.

ПСЖ пропусна възможността да се изкачи на първо място в класирането, като остана зад "Брест", но и с мач повече. "Клермон" изпревари по голова разлика "Олимпик" (Лион), който отново е последен в Лига 1.