Вихрени 9 минути в края донесоха на "Барселона" обрат от 0:2 срещу "Селта"

Два гола на Левандовски и един на Кансело донесоха 3 точки на каталунците

23.09.2023 | 21:38 Редактор: Вяра Димова
Вихрени 9 минути в края донесоха на

"Барселона" записа шестата си поредна победа във всички турнири след фамозен обрат у дома срещу "Селта" - 3:2. Гостите даваха сериозен отпор и водеха в резултата до 81-та минута с 2:0 след голове на Йорген Странд Ларсен (19) и Анастасиос Дувикас (76). Пропуснаха и още няколко изгодни ситуации. А после страдаха. Само за 8 минути "Барса" обърна развоя на срещата. Роберт Левандовски (81, 86) набързо изравни резултата, а Жоао Кансело (89) довърши "Селта" с трети гол.

Така "Барселона" излезе временно на върха в класирането с 16 точки от 6 мача, колкото има и Жирона. "Реал" (Мадрид) е с 15, но утре гостува на градския си съперник "Атлетико" (Мадрид). "Селта" е точно над чертата - 17-та позиция с едва 4 точки от началото на сезона.

"Барселона" започна уверено срещата и контролираше нещата в началните минути, но пък контраатаките на "Селта" бяха убийствени. Първият сигнал за каталунците дойде в 18-та минута, когато Яго Аспас стреля много технично от ъгъла на наказателното поле, но Тер Стеген отрази със сетни сили.

В следващата минута "Селта" смълча трибуните. Йорген Странд Ларсен беше изведен по прекрасен начин от Лука де ла Торе в наказателното поле и норвежецът с много добре насочен удар по диагонал направи 1:0.

Каталунците бяха на път да отговорят почти мигновено, след като в 23-та минута Жоао Феликс напредна в наказателното поле и от десетина метра стреля силно с левия си крак, но над вратата. До края "Барса" натискаше, гостите се отбраняваха прекрасно и не допускаха критични ситуации пред вратата си. А лошите новини за Шави продължиха и с контузията на Френки де Йонг, който се контузи и беше заменен.

В заключителните минути на първата част гостите пропуснаха поне три изгодни ситуации за втори гол, но Ларсен, Бамба и Де ла Торе нямаха късмет пред вратата на Тер Стеген.

На почивката Шави пусна в игра Ламин Ямал и Роналд Араухо, а постепенно даде шанс и на други от офанзивните си футболисти на пейката. "Селта" обаче продължаваше да се брани храбро, а контраатаките вещаеха много опасности. Само четири минути след подновяването на играта Бамба поиска дузпа, претендирайки че е бил препънат от Гави в наказателното поле, но реферът бе категоричен. ВАР също потвърди, че нападателят по-скоро опита да излъже съдията, пише gol.bg.

Най-добрата възможност за "Барса" дойде в 64-та минута. След грешка при изнасянето на гостите Феран Торес бе изведен сам срещу вратаря. Нападателят опита техничен удар по диагонала, но прати топката на сантиметри от страничната греда. Последва нов шанс за "Селта", след като удар на Бамба в 71-та минута беше отразен от Тер Стеген. Пет минути по-късно гостите удариха за втори път. След поредната превъзходна контраатака Яго Аспас пусна фин пас към Анастасиос Дувикас, който чукна топката технично покрай Тер Стеген за 2:0.

Шокът за каталунците бе пълен, но хората на Шави не се предадоха. А големият лидер в тези минути бе Роберт Левандовски. В 81-та Жоао Феликс копна много технично топката над защитата на гостите и изведе Лева на стрелкова позиция. Полякът от много трудна позиция разтегна високо крака си, за да отклони топката в мрежата - 1:2.

Само 5 минути по-късно резултатът вече бе изравнен. След поредното постепенно нападение Жоао Кансело проби в наказателното поле, върна топката към точката на дузпата, където Левандовски дебнеше. Последва мигновен удар и промяна на резултата - 2:2.

Драмата бе пълна и след още 3 минути "Барселона" вече водеше в резултата. В 89-та Гави изпрати перфектна топка към наказателното поле, намирайки на метри от вратата Кансело. Португалецът чукна леко кълбото с десния си крак и миг по-късно вече празнуваше победното попадение в мача.